Quantcast

Με 3η περίοδο για φυλακή ο Ολυμπιακός τσαλαπάτησε τη Μονακό και πάει τελικό για να το πάρει

Δεν της φέρθηκε όμορφα

THE NEWSROOM

20 Μαΐου 2023

Σε ένα ματς που στο πρώτο ημίχρονο δεν πήγαινε τίποτα καλά και η κερκίδα είχε αρχίσει να ξεφυσάει, ο Ολυμπιακός του Μπαρτζώκα κατέληξε να κάνει χαβαλέ και να περνάει με τις παντόφλες στον τελικό. Η εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο θύμισε μεγάλο αδερφό που αφήνει τον μικρό να νικάει αλλά είναι αρκετά κομπλεξικός για να τον διαλύσει όταν έρθει η στιγμή.

Το 27-2 της τρίτης περιόδου είναι ένα σκορ που δεν περιμένεις να δεις σε ένα τόσο ανταγωνιστικό παιχνίδι, όμως η αλήθεια είναι ότι και η Μονακό δεν πρόλαβε καν να δει τον Ολυμπιακό. Έπειτα από ένα extreme makeover στα αποδυτήρια οι ερυθρόλευκοι βγήκαν στο γήπεδο χωρίς αντίπαλο και με έπαιξαν το παιχνίδι τους. Γρήγορο μπάσκετ, με αμέτρητες συνεργασίες, διαρκή κίνηση στην επίθεση και σκυλίσια άμυνα. Ο δρόμος για τον τελικό ήταν τελικά μονόδρομος και ο Ολυμπιακός μοιάζει σίγουρα έτοιμος για την περίσταση