Quantcast

Με έξι παίκτες από ημίχρονο έμεινε ο Ηρόδοτος με την Κηφισιά, στο πιο πέστε κάτω σκηνικό στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου

Συμβαίνουν αυτά

THE NEWSROOM

5 Ιανουαρίου 2023

Το ποδόσφαιρο είναι ένα απρόβλεπτο παιχνίδι που κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να γίνει μέχρι ο διαιτητής να σφυρίξει τη λήξη. Είθισται αυτό να συμβαίνει μετά το πέρας 90 λεπτών αγώνα, άντε 90 και κάτι ψιλά μαζί με τις καθυστερήσεις. Όμως αυτά είναι για τους άλλους, εδώ είναι Ελλάδα και δεν χρειάζεται να περιμένουμε τόσο πολύ για να λήξει ένα ματς. Άμα τα πράγματα δεν πάνε καλά έχουμε και άλλους τρόπους για να το λήξουμε. Όχι δεν εννοούμε τα οπαδικά ντου, αλλά το πατροπαράδοτο πέστε κάτω.

Η συγκεκριμένη επιστήμη ανθεί στη χώρας μας, όμως ο Ηρόδοτος ήρθε χθες να δημιουργήσει νέα δεδομένα. Η ομάδα της Κρήτης κατέβηκε με μπασκετική δωδεκάδα στο χθεσινό ματς με την πρωτοπόρο του Β ομίλου Κηφισιά, σε ένα ματς που αναμενόταν να χάσει εύκολα. Όμως ένα σατανικό πλάνο άλλαξε τα δεδομένα. Προς το τέλος του πρώτο ημιχρόνου με το σκορ στο 2-0, σχεδόν η μισή ομάδα του Ηρόδοτου έπαθε ταυτόχρονο τραυματισμό και ζήτησε αλλαγή. Παίκτες στον πάγκο δεν υπήρχαν και έτσι η παράσταση σχόλασε και όλοι πήγαν σπίτι μια ώρα αρχύτερα. Γιατί να ταλαιπωρούνται άδικα;