Quantcast

Παίχτες της Βερακρούζ μένουν ακίνητοι για 4 λεπτά λόγω διαμαρτυρίας, προλαβαίνουν να φάνε 2 γκολ

Ρίξτο έξω Δημητριάδη

THE NEWSROOM

19 Οκτωβρίου 2019

Γίνονται πραγματάκια θα έλεγε κανείς, αγαπητοί φίλοι, στο μεξικάνικο πρωτάθλημα, αφού σε αγώνα που διεξήχθη σήμερα τα ξημερώματα η Τίγκρες προηγήθηκε με 0-2 στα 4 πρώτα λεπτά επειδη οι παίχτες της αντιπάλου της, Βερακρούζ, έμειναν ακίνητοι στον αγωνιστικό χώρο.

Αυτή την άγια ώρα
Δε χρειάζονται λόγια
Μιλάει η αγάπη μας
Και για τους δυο

Το περίεργο σκηνικό συνέβη σε ματς για την 13η αγωνιστική της μεξικάνικης Απερτούρα, και οι παίχτες της γηπεδούχου επέλεξαν αυτό τον τρόπο για να διαμαρτυρηθούν για οφειλόμενα χρήματα της ομάδας. Ωστόσο το fair play μάλλον είναι δύο άγνωστες λέξεις για την Τίγκρες (που φιγουράρει στην 3η θέση της βαθμολογίας) και έτσι με δύο όχι και τόσο δύσκολα γκολ των Ροντρίγκεζ και Ζινιάκ πήρε από νωρίς το προβάδισμα, που εν τέλει διατήρησε κερδίζοντας την αντίπαλο της με 1-3. Δείτε σε βίντεο τις όμορφες αυτές στιγμές στον αγωνιστικό χώρο του Estadio Luis Pirata Fuente:

Αν για κάτι μείνει στην ιστορία η συγκεκριμένη αναμέτρηση, ίσως έιναι το γεγονός ότι ήταν το πιο εύκολο over1,5 στην ιστορία του στοιχήματος.