Εθισμένος τερματοφύλακας στη Βραζιλιά χρησιμοποιεί το κινητό του εν ώρα αγώνα

Για την ιστορία, η εξέλιξη του αγώνα ήταν άσος ημίχρονο / διπλό τελικό

Ιωάννηc

14 Μαΐου 2018

Ο τερματοφύλακας της Ατλέτικο Παραναένσε, Σάντος, δεν είναι ο άνθρωπος που θα συγκεντρωθεί επί 90′ προσηλωμένος στον στόχο της νίκης. Ο 28χρονος Βραζιλιάνος, συνελήφθη να ασχολείται με το τηλέφωνο του κατά την διάρκεια αγώνα πρωταθλήματος στην Α’ Βραζιλίας, Δεν ξέρουμε αν έβλεπε stories στο Instragam ή έπαιζε Candy Crush, σίγουρα όμως οι οπαδοί της ομάδας του δεν φάνηκαν και πολύ ήρεμοι στη θέα του Κέρβερου με το smartphone ανά χείρας.

Για τους φίλους της Στατιστικής, η ομάδα του κέρδιζε 1-0 στο ημίχρονο και έχασε 1-2, χωρίς να είναι ξεκάθαρο από το video σε πιο λεπτό του αγώνα συνέβη ο γκολκιπερ τα παράτησε όλα και ασχολήθηκε με τον τεχνολογικό του σύντροφο. Αξίζει πάντως ένα θερμό χειροκρότημα για το ότι κατάφερε να δαμάσει την οθόνη αφής φορώντας τα γάντια του.