Quantcast

15 αντιδράσεις εθνικής ομοψυχίας για την σημερινή νίκη της Εθνικής στο Eurobasket

Ο Θανάσης Αντετονκούμπο βαφτίστηκε “Elevator” σήμερα

Ελευθέριος Γώγος

31 Αυγούστου 2017

Η Εθνική ομάδα ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο Eurobasket απέναντι στην Ισλανδία και πάρα τα 20 λάθη, τις άπειρες χαμένες βολές και τη  χαλαρότητα στο β’ δεκάλεπτο επικράτησε με 90-61. Η “επίσημη αγαπημένη” έδειξε καλό πρόσωπο στο β΄ημίχρονο, ο  “Γεια σου Παππά” ήταν on fire στην επίθεση ενώ ο ΘανάσηςElevatorΑντετοκούνμπο έκανε τα αντετοκουνμπέικά του στην τρίτη περίοδο με την Ελλάδα να διατηρεί εύκολα τη διαφορά ως το φινάλε.

Η Εθνική έχει μπροστά της τώρα το πρώτο σοβαρό της παιχνίδι στη διοργάνωση. Αντιμετωπίζει σε 2 μέρες ένα από τα φαβορί του τίτλο, τη Γαλλία που έχει ένα ενδιαφέρον να τη παρακολουθήσουμε πως θα παρουσιαστεί στη μετα-Πάρκερ εποχή της.

Επιστρέφοντας στο σημερινό εναρκτήριο παιχνίδι, ακολουθούν 10 αντιδράσεις που θα σας δώσουν να καταλάβετε τι έγινε πάνω κάτω σήμερα στο σημερινό αγώνα με την Ισλανδία.