Quantcast

Άγγλοι οπαδοί εκτοξεύουν μπυρόνια μετά το νικητήριο γκολ του Sturridge επί της Ουαλίας (VIDEO)

Τόση μπύρα χαμένη στην παμπ, DAB

Bobol Gordello

17 Ιουνίου 2016

Χθες, τα Λιοντάρια του Roy Hogdson βρέθηκαν πολύ κοντά στο Brexit απ’ το Euro της Γαλλίας, όταν η Ουαλία προηγήθηκε στο τέλος του ημιχρόνου μετά από φάουλ του Bale φόλα του Hart. Η Αγγλία, όμως, με τις αλλαγές των Vardy και Sturridge κατάφερε να ανατρέψει το 0-1 του ημιχρόνου και να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις, στέλνοντας ταμείο το Γιάννη Κομπότη με ένα επικό 2 ημίχρονο/1 τελικό.

4734

Σε μια pub στην Αγγλία, το γκολ του Sturridge μας έκανε να ξεχάσουμε τις καφρίλες των Άγγλων στη Γαλλία και να θυμηθούμε τι πάει να πει μερακλίδικος παθιασμένος πανηγυρισμός. Κι ας πήγαν κάποιες μπύρες χαμένες μες στην αναμπουμπούλα.

Τέτοια καλό είναι να γίνονται. Και τέτοια.