Κάνει θαύματα και εκτός γηπέδου ο Κλόπαρος

Ελευθέριος Γώγος

3 Δεκεμβρίου 2015

Liverpool manager Jurgen Klopp during the Capital One Cup, Quarter Final at St Mary's, Southampton. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Wednesday December 2, 2015. See PA story SOCCER Southampton. Photo credit should read: Adam Davy/PA Wire. RESTRICTIONS: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο 1ο λεπτό στο “Saint Mary’s”, η Λίβερπουλ “πάτησε” τη Σαουθάμπτον, παίρνοντας τη νίκη-πρόκριση στα ημιτελικά του League Cup με 6-1! Χατ-τρικ ο Ορίγκι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Μανέ, αλλά ο Ντάνιελ Στάριτζ χρειάστηκε ένα πεντάλεπτο (25′-29′) για να ανατρέψει την κατάσταση. Εν συνεχεία πήρε σειρά ο Ντιβόκ Ορίγκι, που με άλλα δύο γκολ (45′ και 68′) έδωσε διαστάσεις θριάμβου στους “ρεντς”. Μάλιστα, ο νεαρός Βέλγος πέτυχε και χατ-τρικ στο 86ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ, ενώ νωρίτερα είχε βρει δίχτυα και ο Τζόρντον Άιμπ.

Το παρακάτω βίντεο αποδεικνύει ότι ο Κλοπ δεν κάνει μόνο μαγικά εντός γηπέδου αλλά και στην τηλεόραση